Cosmopolitan – recept na koktejl (vyzkoušeno)

Cosmopolitan mnohé zaujme, některé možná i odradí, růžovou barvou. Existuje mnoho receptů na tento nápoj, základem naprosté většiny z nich je vodka, triple sec a brusinkový džus. Jeden takový recept vám nabízíme.

Cosmopolitan

Recept na Cosmopolitan:

 1. Ingredience:
  • vodka
  • triple sec (Cointreau, Grand Marnier apod.)
  • brusinkový džus
  • limetka
  • led
 2. Ingredience promíchejte nejlépe v šejkru s ledem, a to například v tomto poměru – 2 díly vodky, 2 díly triple secu, 1 díl brusinkového džusu a pár kapek limetkové šťávy. Triple sec je průhledný likér vyráběný z kůry sladkých a hořkých  pomerančů (podobně jako Curacao). Na prodejních pultech jsou různé likéry – mezi ty nejkvalitnější se řadí Cointreau a Grand Marnier, které se samozřejmě trochu odlišují.
 3. Míchaný nápoj nalijte do vysoké úzké sklenice s ledem a ozdobte ji třešní nebo popusťte uzdu své fantazii.
 4. Cosmopolitan je hotov — dobrou chuť!

One Reply to “Cosmopolitan – recept na koktejl (vyzkoušeno)”

 1. […] Koktejl známý především ze seriálu Sex ve městě (v originále Sex & The City) se skládá z vodky, triple secu, brusinkového džusu a limetkové šťávy. Tento nápoj se přisuzuje spíše dámám. V baru Vám ho namíchají do skleničky tvaru trychtýře na vysoké stopce. Namíchejte si: Cosmopolitan – recept na přípravu […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz ↗
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ