Mojito – recept na alkoholický koktejl (vyzkoušeno)

Koktejl Mojito [mochito] je tradiční kubánský nápoj vyráběný z lístků máty, bílého kvalitního rumu, třtinového cukru, limetky a perlivé vody. Recept na mojito dnes znají v každém dobrém baru. Drink Mojito se podává ve vysokých sklenicích s brčkem. Někdy se do nápoje přidává navíc hořký likér. Alkoholický nápoj Mojito vznikl mezi lety 1910-1920 na Kubě v Karibiku, dnes je Mojito jedním z nejoblíbenějších koktejlů na světě.

Mojito

Recept na drink Mojito:

 1. Do vysoké sklenice vložíme:
  • 12 lístků čerstvé máty
  • 1/2 limetky v nakrájených dílcích (lze nahradit limetkovou šťávou)
  • trochu třtinového cukru
 2. Směs nadrtíme.
 3. Přidáme:
 4. Zamícháme.
 5. Přidáme brčko, popř. ozdobíme sklenici lístkem máty nebo kolečkem limetky.
 6. Mojito je hotové — dobrou chuť!

Zajímavosti o Mojitu:
Výslovnost [mochito] či [mohito]

Název nápoje — „Mojito“ — se v českém jazyce vyslovuje často jako [mochito] podle běžné španělské výslovnosti hlásky ‚j‘. Avšak k původní kubánské výslovnosti je blíže výslovnost [mohito]. V žádném případě se ale nevyslovuje [mojito], pouze se tak píše.

One Reply to “Mojito – recept na alkoholický koktejl (vyzkoušeno)”

 1. […] Vynikající koktejl složený z bílého třtinového rumu, cukru, sody, limetkové šťávy a máty. Skvěle osvěží v letních měsících. Mojito má svůj původ na Kubě a v dnešní době vám ho v některých barech mohou namíchat na různé variace. U řidičů je oblíbené Virgin Mojito, tzn. Mojito bez alkoholu, nebo různé příchutě (jahoda, mango, zelené jablko, …). Namíchejte si: Mojito – recept na přípravu […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz ↗
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ