Pivovar Bernard zahájil kampaň proti PET láhvím


Bernard proti PETláhvím

Bernard proti PETláhvím

Humpolecký pivovar Bernard zahájil kampaň vymezující se proti pivu stáčenému do PET láhví. Jeho klasické heslo „Svět se zbláznil. Držte se …“ nově doplňuje obrázek piva v igelitové tašce doprovázený varováním „Dnes z PETky, zítra z tašky“.

Předpremiéra na Facebooku

„Naše nová kampaň teprve startuje, ale pro všechny naše fanoušky ji ukazujeme s malým předstihem. Co si myslíte o PzP, nebo-li Pivu z PETlahví? Plus, nebo hnus? Sdílejte, pokud souhlasíte s námi,“ objevilo se na fanouškovské stránce pivovaru na Facebooku. Výzvu ke sdílení nového banneru uposlechlo téměř dvě stě fanoušků, a to za poměrně krátkou dobu. Bernard, který jako jeden z mála velkých pivovarů nestáčí své pivo do čím dál oblíbenějších PETláhví, se tak pokusil oslovit pivní „srdcaře“ s tím, že pivo patří do skla.

Svět se zbláznil

Kampaně pivovaru Bernard jsou charakteristické karikaturou majitele Stanislava Bernarda. Ovšem kampaň nazvaná „Svět se zbláznil“ již po několik let s nadhledem komentuje aktuální dění. Na billboardech Bernarda se tak například už objevila vítězka Hvězdné pěchoty pořadu „Česko hledá Superstar“ Anička „Dajdou“ Geislerová nebo ozbrojenci ze zásahu na Czechtech či na Českou televizi. Před více než třemi lety po drtivém vítězství sociálních demokratů v krajských volbách se na billboardech objevila Česká republika zabarvená do oranžova se skórem „0:13“.

Humpolecký pivovar se také v další kampani ohradil proti takzvaným europivům, tedy českým značkám vlastněným zahraničními společnostmi. Billboardy se Stanislavem Bernardem oblečeným v uniformě Hradní stráže hlásaly slogan „Na stráži proti europivu“.

-les-