Alkohol a dieta nejdou dohromady. Při hubnutí jej omezte na minimum

Věčný mýt o tom, že alkohol je spalovač tuků, již dávno padl. Je všeobecně známo, že alkohol je zdrojem velkého množství kalorií. Dva krajíce chleba se vyrovnají malému panáku…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Víno - konzumace

Věčný mýt o tom, že alkohol je „spalovač tuků“, již dávno padl. Je všeobecně známo, že alkohol je zdrojem velkého množství kalorií. Dva krajíce chleba se vyrovnají malému panáku.

Alkohol a zrádné kalorie

Lidé, kteří si dávají pozor na svou postavu, počítají kalorie u všech jídel, ale často zapomínají právě na alkohol.

Například sacharidy a bílkoviny obsahují zhruba 17 kJ, kdežto alkohol může mít až 29 kJ, což je téměř dvakrát více. Navíc z alkoholu jsou tzv. prázdné kalorie, které neobsahují žádné prospěšné živiny a podporují ukládání energie jako tukovou zásobu.

Záleží na druhu alkoholu

Každý druh alkoholu obsahuje různé množství kalorií. Nejlépe je na tom 10° Pivo, které má 130 kJ. Bílé víno je na tom už hůře. Jeho hodnota se pohybuje od 100 do 200 kJ. Hodnota červého vína je pak o něco málo větší. Šumivé nápoje mají až 350 kJ. Nejhůře je na tom tvrdý alkohol. Destiláty mají až 1000 kJ, likéry pak 1200 kJ a hodnota vaječného koňaku se pohybuje kolem 1400 kJ.

Jednorázové a průběžné pití

Podle britského výzkumu vyšlo najevo, že během „flámů“, jednorázových akcí, při kterých požijeme najednou velké množství alkoholu, vzniká větší riziko ztloustnutí v oblasti pasu. Proto lidé, kteří pijí alkohol během týdne, se nemusí tolik obávat. Přesto by si měl každý rozmyslet, kolik alkoholu je při držení diety přiměřené konzumovat.

Z výzkumu také vyplynulo, že za „pivní břicho“ nemůže ani tak alkohol, jako spíše životní styl a chování pijáků.

-ver-

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


One Reply to “Alkohol a dieta nejdou dohromady. Při hubnutí jej omezte na minimum”

  1. […] Čtěte také: Alkohol a dieta nejdou dohromady. Při hubnutí jej omezte na minimum […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.