Alkohol u mladistvých ovlivňuje vývoj mozku, potvrdil nový výzkum

Nárazové pití alkoholu u mladistvých má vliv na následný vývoj jejich mozku. Tak hovoří výsledky nejnovějšího průzkumu vědců z Queenslandské technické univerzity v Austrálii

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Pití alkoholu

Především nárazové pití alkoholu u mladistvých má vliv na následný vývoj jejich mozku. Tak hovoří výsledky nejnovějšího průzkumu vědců z Queenslandské technické univerzity v Austrálii. Informaci přineslo periodikum 21. století.

Čtěte také: Alkohol zdraví neprospívá tak, jak si Češi myslí

Potvrzení starších studií

Australští vědci tak potvrdili známý fakt. Mladiství konzumací alkoholu tlumí vývoj mozku a myšlení a jak uvedl původní zdroj, „prakticky se tím udržují ve stádiu adolescence“. Během pokusů na krysách bylo zjištěno, že alkohol narušuje přirozený vývoj prefrontální kůry a opioidních receptorů.

Pozor na energy drinky

Nejhorší je prý míchání alkoholu s energy drinky, které obsahují kofein. „Je to problém dnešní doby – dříve se adolescenti opili, udělalo se jim zle a vyspali se z toho. Teď vydrží déle díky těmto koktejlům, takže do sebe dostanou mnohem víc alkoholu,“ vysvětlila Selena Bratlettová, autorka výzkumu. Vzhledem k tomu, že alkohol zanechá mozek v nedospělém stádiu vývoje, lidé zůstávají citově nevyzrálí. To může být zdrojem velkých problémů v budoucím životě.

Čtěte také: Alkohol s energy drinkem – nebezpečný koktejl

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.