Becherovka sbírá ocenění po celém světe. Letos získala již 2 medaile

Becherovka Original, tradiční český bylinný likér s více jak dvousetletou historií, slaví kromě uznání a náklonnosti svých zákazníků pravidelné úspěchy i u odborné veřejnosti v České republice a zahraničí…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Becherovka

Becherovka Original, tradiční český bylinný likér s více jak dvousetletou historií, slaví kromě uznání a náklonnosti svých zákazníků pravidelné úspěchy i u odborné veřejnosti v České republice a zahraničí. Čestné tituly, medaile, vyznamenání a zvláštní uznání tak Becherovku Original provází již od první získané medaile z roku 1871.

Čtěte také: Jak se zrodila Becherovka, lék na žaludeční problémy

Letos získala Becherovka Original hned dvě medaile v mezinárodních soutěžích – zlatou a stříbrnou. Becherovka Original je jednou z mála českých značek, které se mohou pyšnit řadou cen a vyznamenání, které oceňují tradici, přírodní suroviny, výjimečnou vůni a chuť likéru a také pečlivou a zručnou práci, která je nezbytnou složkou při výrobě karlovarského likéru.

Letos již 2 mezinárodní medaile

V letošním roce slavila Becherovka úspěch hned ve dvou soutěžích, které testují stovky likérů a jiných alkoholických nápojů z celého světa. Na konci května 2013 získala Becherovka Original jako jediný český zástupce zlatou medaili v sekci likérů v rámci 10. ročníku soutěže ISW International Spirits Awardv Německu, kde zasedalo na 40 odborníků a zástupců alkoholového průmyslu a barmanského světa. Becherovka Original zde uspěla v konkurenci 600 značek ze 46 zemí.

Tradiční karlovarský bylinný likér se těší velké oblibě i v zámoří. Již v minulém století byla několikrát oceněna ve Spojených státech amerických a v Kanadě. Mezi nejčerstvější uznání se řadí stříbrná medaile ze 13. ročníku soutěže San Francisco World Spirits Competition, kde si vydobyla svou pozici v konkurenci téměř 1400 značek alkoholických nápojů z celého světa. Zlatou medaili si Becherovka Original odvezla ze Spojených států o dva roky dříve, kdy ji získala v soutěži New York International Spirits Competition.

Ocenění sbírá přes 140 let

O nadčasové kvalitě a výjimečnosti Becherovky Original svědčí fakt, že ocenění sbírá již od roku 1871, kdy byla oceněna vůbec poprvé a to stříbrnou medailí z výstavy řemesel, průmyslu, zemědělství a lesnictví v Chebu. Od roku 1873 sbírá tento likér ocenění i v zahraničí. Mezi historicky nejvýznamnější ocenění patří čestné tituly a medaile ze Světových výstav, včetně nejvyššího udělovaného titulu Grand Prix z Paříže (r. 1900) a Zlaté státní ceny z lihovarnické výstavy ve Vídni (r. 1904). Becherovka Original byla v roce 1904 jmenována dvorním dodavatelem císařského dvora, kam putovalo až 50 litrů likéru měsíčně.

Vedle desítek ocenění, které Becherovka Original nasbírala ve své zemi od roku 1871, se k těm výjimečným řadí zcela jistě zařazení likéru mezi značky českého Rodinného stříbra v roce 2002 a umístění mezi deseti nejlepšími alkoholickými nápoji světa v letech 2011 a 2012 dle žebříčku vyhlášeného turistického průvodce Lonely Planet. Ocenění z posledních let jsou potvrzením jedinečnosti, řemeslné kvality a chuti Becherovky Original a důvodem její vzrůstající obliby u stále většího množství milovníků kvalitních likérů po celém světě.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.