Boukha je tuniská pálenka z fíků. Pije se hlavně míchaná

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Boukha

Čirá fíková pálenka boukha [bucha] je tuniským národním nápojem. Někdy se také označuje jako „fíková brandy“. Boukha obsahuje 36 až 40 % alkoholu a chuťově ji přirovnat k jinému druhu alkoholu lze poměrně těžko. Blíží se vodce nebo slivovici, ale oproti té je chuťově o něco méně výrazná a „slabší“.

Boukha se pije samotná s ledem nebo v pokojové teplotě. Mnohem častěji boukhu ale Tunisané pijí míchanou s nealkoholickými nápoji. Oblíbené jsou např. džus, Coca-Cola nebo v Tuniscu populární limonáda tyrkysové barvy.

Mícháním Tunisané údajně kryjí skutečnost, že pijí alkohol – v islámském náboženství, které vyznává 98 % obyvatel země (Muslimové), je konzumace alkoholu oficiálně zakázána. Čtěte také: Alkohol v Tunisku jen přes mříže. A výběr jen z 8 druhů

Boukha se ale nepije jen v Tuniscu. Známá je např. Boukha L’Oasis, vyráběná ve Francii již od 60. let firmou Bokobsa (cena je v přepočtu zhruba 680 Kč).

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


One Reply to “Boukha je tuniská pálenka z fíků. Pije se hlavně míchaná”

  1. […] Jediný regál za mříží zeje ze dvou třetin prázdnotou. V počtu vždy několika lahví nabízí jen základní druhy alkoholu, jako je vodka, gin, peprmint nebo boukha [bucha], což je tradiční tuniská pálenka z fíků. Na celosvětově známé značky lihovin zde nenarazíte. Čtěte také:Boukha je tuniská pálenka z fíků. Pije se hlavně míchaná […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.