Česko zasáhla epidemie alkoholismu, tvrdí odborníci

Každý pátý dospělý obyvatel České republiky konzumuje alkohol nadmíru tak, že mu škodí. Dva ze sta obyvatel trpí závislostí na alkoholu a potřebují odbornou léčbu. Mezi alkoholiky přibývá žen a dětí…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Pití piva

Každý pátý dospělý obyvatel České republiky konzumuje alkohol nadmíru tak, že mu škodí. Dva ze sta obyvatel trpí závislostí na alkoholu a potřebují odbornou léčbu. Mezi alkoholiky přibývá žen a dětí. Tyto informace přinesli v pátek, u příležitosti 60. výročí založení první protialkoholní záchytky na světě, odborníci pro léčbu závislostí.

Čtěte také: Češi jsou ve spotřebě alkoholu druzí na světě

Epidemie alkoholismu v Česku

„Každý Čech vypije v průměru deset litrů čistého, tedy stoprocentního alkoholu za rok. Pokud se vezme populace 15 a výše let, je to dokonce 16,5 litru za rok, když průměr světa je 6,13. To je obrovské číslo, které nás řadí ve světě ke státům konzumujícím nejvíce alkohol,“ uvedl v pátek Petr Popov, primář oddělení pro léčbu závislosti Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Právě ve Všeobecné fakultní nemocnici vznikla před 60 lety první protialkoholní záchytka na světě. Nyní je Česku 17 záchytek.

Světové prvenství v pití piva

Češi jsou v otázce konzumace velmi tolerantní. Ve spotřebě piva jsou dokonce první na světě, nepovažují jej totiž za alkohol a jeho pití je běžnou denní záležitostí. Nadprůměrní jsou Češi i v konzumaci ostatních alkoholických nápojů. „V době otevření první protialkoholní záchytky bylo nad jedno promile alkoholu v krvi závažné a přes 3,5 už se považovalo za smrtelné. Teď jsou 3,5 promile skoro běžné,“ řekl Popov.

Nadměrné pití alkoholu může mít velmi nepříznivé účinky na lidské zdraví. Nejčastější nemocí způsobenou alkoholem je jaterní cirhóza. Střídmá konzumace alkoholu je ale naopak zdraví prospěšná. Čtěte také: Alkohol srdci opravdu prospívá, potvrdila čerstvá studie

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


2 Replies to “Česko zasáhla epidemie alkoholismu, tvrdí odborníci”

  1. […] Čtěte také: Česko zasáhla epidemie alkoholismu, tvrdí odborníci […]

  2. what the fucka napsal:

    Jo, ale na seznam zakázanejch látek přidali Salvinorin A. Proč tam ještě není alkohol. Jediná droga, která pokud silného alkoholika odstavíte od chlastu Vás dokáže zabít . Nikdo mi nevykládejte, že je to v zájmu lidí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.