Holba nabídne sváteční edici piva Šerák. Je polotmavý a má 13,51°

Limitovanou edici polotmavého Šeráku Speciál z hanušovického pivovaru už rozvážejí do obchodů. Polotmavý speciál je totiž skutečný originál…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Holba Šerák - sváteční balení

Limitovanou edici polotmavého Šeráku Speciál z hanušovického pivovaru už rozvážejí do obchodů. Začíná se prodávat začátkem prosince.

Čtěte také: Zájem o speciální piva před Vánoci stoupá. Pětina lidí je věnuje jako dárek

Unikátní stupňovitost 13,51°

U hanušovického speciálu se stupňovitost počítá na setiny. Odvíjí se totiž od nadmořské výšky 1351 metrů nedalekého kopce Šerák, který dal oblíbenému pivu jméno. Dnes je Holba Šerák Speciál součástí sortimentu značky, letos na Vánoce ho navíc zpestří polotmavá varianta. Letos se na trh dostane 1500 hl polotmavého speciálu v lahvích i sudech začátkem prosince. Jde o vánoční dárek všem pivním fajnšmekrům.

Polotmavý speciál je totiž skutečný originál, jedinečný nejen svou rubínovou barvou. Při jeho výrobě se používá hned několik druhů sladu – barevný, karamelový a míchaný; ten dává pivu plnou chlebnatou chuť, zatímco chmel se promítá do jeho vyšší a přitom lahodné hořkosti i aroma.

Speciální chuť láká také ženy

„Vycházíme ze staré receptury a abychom přesně dodrželi stupňovitost, je třeba správně stanovit poměry všech surovin, které ovlivňují nejen samotnou chuť piva, ale i jeho celkovou charakteristiku. Speciál chmelíme v několika fázích a poslední dávku chmele přidáváme až na konci chmelovaru. Tím pivo získá jedinečné aroma a přitom se nezvyšuje jeho hořkost, která i když je vyšší, zůstává lahodná,“ řekl sládek pivovaru Luděk Reichl.

Díky tomu je toto pivo oblíbené nejen u mužů, ale rády si jim připíjejí i ženy. „Letos jsme navíc přidali novou odrůdu žateckého chmele, která se nám výborně osvědčila už při testování,“ dodal sládek.

Trojnásobná doba dozrávání

Ve srovnání s ostatními pivy vyžaduje Šerák Speciál nejen vyšší podíl sladu i chmele, ale má také delší výrobní cyklus. Na otevřené spilce kvasí 10 až 12 dní a téměř 3 měsíce pak dozrává, což je třikrát déle než u běžného ležáku.

Podle sládka nejde o pivo pro zahnání žízně, ale o nápoj spojený s výjimečným zážitkem, proto se ideální hodí na slavnostní stůl. V nabídce bude tento speciál pouze do konce roku.

Čtěte také:
Sedm pivních specialit ve vánočním balení přináší pivovary K Brewery
Pivní adventní kalendář zkrátí čekání na Vánoce. Obsahuje 20 druhů piv
Adventní pivo zpestří čekání na Vánoce. Světlá 15° se narazí 1. prosince

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.