Jak na kocovinu? Jihokorejští vědci našli nové řešení

Strašlivá rána opilců s třeštící hlavou již mohou být minulostí. Jihokorejským vědcům se podařilo objevit způsob, jak pít alkohol a nemít pak kocovinu. Metoda je to levná – vědci alkoholové nápoje nasytili kyslíkem…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Kocovina

Strašlivá rána opilců s třeštící hlavou již mohou být minulostí. Jihokorejským vědcům se podařilo objevit způsob, jak pít alkohol a nemít pak kocovinu. Informoval o tom deník The Daily Telegraph.

Metoda je to levná – vědci alkoholové nápoje nasytili kyslíkem. Člověk, který pije takto obohacený drink, má pak rychlejší metabolismus a rychleji také alkohol z těla vyloučí. To podle vědců výrazně sníží případné nepříjemné účinky kocoviny.

Pokus probíhal na dobrovolnících, kteří pili nápoje s 19,5 procenty obsahu alkoholu. Každý z těchto drinků byl ale jinak nasycený kyslíkem.

Výsledky, zveřejněné v časopise Alcoholism: Clinical and Experimental Research, ukázaly, že ti, kdo konzumovali více okysličené drinky, se vzpamatovávali rychleji a i jejich krev se alkoholu zbavila dříve, než u těch, kdo pili nápoje okysličené méně. „Zvýšení koncentrace kyslíku v alkoholických nápojích zrychlí metabolismus a vylučování alkoholu,“ uvedli vědci.

Jedinou nevýhodou této metody, jak se vyhnout nepříjemným ranním bolehlavům, je fakt, že zároveň se zkracuje doba, po kterou je člověk skutečně opilý.

Jihokorejské likérky již na tento výzkum dokázaly zareagovat a vyprodukovaly okysličený alkoholový nápoj s názvem „O2 Lin“. Reklamní slogan je prostý: „Nápoj, který pomáhá vyčistit mozek, posílit vaše tělo a udržovat zdravou a pružnou pokožku.“

-mdf-

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


2 Replies to “Jak na kocovinu? Jihokorejští vědci našli nové řešení”

  1. […] Čtěte také: Jak na kocovinu? Jihokorejští vědci našli nové řešení […]

  2. […] Čtěte také: Jak na kocovinu? Jihokorejští vědci našli nové řešení […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.