Máte kocovinu? Pozor na tyto rady, přihorší vám

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Kocovina

Kocovina, označení pro vedlejší účinky konzumace alkoholu, se projevuje nejčastěji bolestí hlavy, pocitem žízně, citlivostí na světlo a hluk, nevolnostmi a celkovým oslabením. Existují rady, jak kocovině předejít, stejně jako existují tipy, jak se jí zbavit. Bohužel mnoho z těchto rad jsou jen omyly a mýty.

Čtěte také: Co je kocovina a jak na ni vyzrát?

Špatná rada: silná káva

Káva a další nápoje, obsahující kofein, sice tlumí únavu, ale zároveň podporují dehydrataci organismu. A právě dehydratace je jedním z důvodů, proč se cítíte tak bídně. Proto je lepší a účinnější pít při konzumaci alkoholu vodu. Jistě vám bude druhý den lépe, než tomu, kdo se bez vody obešel.

Špatná rada: aspirin

U aspirinu dokonce kolují dvě rady, jak s jeho pomocí předejít kocovině. Bohužel ani jeden z nich příliš nepomáhá.

První radou je vzít si aspirin předem. Bohužel aspirin způsobuje, že vaše tělo spaluje alkohol mnohem pomaleji, takže pokud se ráno probudíte a bude vám dobře, bude to nejspíš tím, že jste stále opilí.

Druhá rada, kterou vyzkoušelo již mnoho lidí, je vzít si aspirin ráno po „flámu“ na bolest hlavy. Přestože se úleva dostaví, riskujete žaludeční potíže, které aspirin může nejen přivolat, ale také zesílit.

Špatná rada: „vyprošťovák“

Pokud máte ráno kocovinu a rozhodnete se jí zbavit pomocí jiného alkoholu — tzv. „vyprošťováku“ — měli byste vědět, že se sice utlumí příznaky aktuální kocoviny, ale vyčerpají se rezervy organismu a později přijdou horší následky a příznaky kocoviny.

Čtěte také: Jak na kocovinu? Jihokorejští vědci našli nové řešení

-red-

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.