Koktejly proslavené filmem – 2. část

Ve svých slavných dobách se Hollywood vyžíval v bohatých dekoracích a tropických scenériích – neméně exotické byly i podávané drinky. Nabízíme Vám přehlídku těch nejlepších…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  
Marilyn Monroe s láhví sektu

Marilyn Monroe s láhví sektu ve filmu Slaměný vdovec

Ve svých slavných dobách se Hollywood vyžíval v bohatých dekoracích a tropických scenériích – neméně exotické byly i podávané drinky. Nabízíme Vám přehlídku těch nejlepších.

Čtěte předchozí část: Koktejly proslavené filmem – 1. část

Kir Royal

Kir Royal získal svou sametovou chuť díky spojení rybízového likéru a šampaňského. Nápoj byl vynalezen ve Francii a pojmenován po Canonu Felixi Kirovi. Původní Kir obsahoval suché bílé víno, nápoj vskutku královský z něj však vytvořilo šampaňské brut. Bublinky šampaňského perlí stejně jako vtipné dialogy v komedii Příběh z Filadelfie (The Philadelphia Story, 1940).

Manhattan

Koktejl pojmenovaný po New Yorks Manhattan Clubu povýšil po Martini na nejoblíbenější americký aperitiv. Hlavní roli v něm hraje whisky. Jeho receptura prý vznikla na podnět Randolph Churchilové, matky Winstona Churchila. Manhattan Cocktail je také název nepříliš úspěšného filmu z roku 1928.

Whiskey Sour

„Zkusil jste někdy do sektu ponořit bramborové chipsy?,“ ptá se Marilyn Monroe Toma Ewella ve Slaměném vdovci (The Seven-Year Itch) z roku 1955. Nezkusil, zato se své sekretářce pochlubí: „Jsem zcela schopen si sám udělat snídani. Měl jsem dva sendviče s arašídovým máslem a dvě Whiskey Sour.“ Aby byl koktejl správně sour (nakyslý), patří do něj půlka citrónu.

Gimlet

Jednoduchý a účelný – takový je Gimlet. Jeho název pochází z anglického výrazu pro ruční vrták. Součástí koktejlu je limetová šťáva Rose’s Lime Juice, nesoucí jméno Lauchana Rosea, jenž začal v 19. století dovážet limetky z Karibiku. Drink pochází z některé z britských námořních lodí – limetová šťáva byla účinným prostředkem proti kurdějím. Koktejl je spojen s filmem z roku 1952 Sněhy Kilimandžára (The Snow of Kilimanjaro), který byl natočen podle bestselleru Ernesta Hemingwaye.

-val-
Zdroj obrázku: Jornaldebeltrao.com.br

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


2 Replies to “Koktejly proslavené filmem – 2. část”

  1. […] Čtěte předchozí část: Koktejly proslavené filmem – 2. část […]

  2. […] také: Koktejly proslavené filmem – 1. část Koktejly proslavené filmem – 2. část Koktejly proslavené filmem – 3. […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.