Nové Pšeničné pivo z Krušovic přichází do prodeje

Krušovice v těchto dnech uvádí na trh nový druh krušovického piva. Sortiment značky se rozšiřuje o Krušovice Pšeničné. Jedná se o svrchně kvašený nefiltrovaný pšeničný ležák…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  
Krušovice Pšeničné

Krušovice Pšeničné ve skleněné lahvi

Krušovice v těchto dnech uvádí na trh nový druh krušovického piva. Sortiment značky se rozšiřuje o Krušovice Pšeničné. Jedná se o svrchně kvašený nefiltrovaný pšeničný ležák, který se dle výrobce vyznačuje velmi lehkou a harmonickou chutí doplněnou o ovocné tóny.

O netradiční piva je zájem

Krušovický pivovar uvedením nového piva reaguje na současné trendy českého trhu, kdy spotřebitelé čím dál raději objevují nezvyklé a zajímavé chutě. Pšeničné pivo, které je v okolních státech velmi oblíbené, si tak pomalu získává přízeň i českých zákazníků. Čtěte také: Pšeničnému pivu Češi přicházejí na chuť

Pšeničné pivo se vyrábí z pšeničného sladu, jehož podíl se pohybuje okolo 50 %, zbytek tvoří ječný slad. Vyznačuje se světle žlutou barvou. Ta je díky nefiltrování piva lehce zakalená zbytkovými bílkovinami a pivními kvasnicemi. Pšeničnému pivu je také vlastní vyšší pěnivost, intenzivní vůně, spolu s vyšším obsahem esterů a CO2. Pšeničné pivo má také speciální rituál servírování a podává se ve speciální sklenici určené výhradně pro tento druh piva.

Návrat české tradice

Uvedením pšeničného piva navazuje pivovar Krušovice na dávnou tradici výroby pšeničných piv v Čechách. Ta se v našich zeměpisných šířkách vařila do poloviny devatenáctého století, než je vytlačily světlé ležáky. Pšeničná piva tzv. weizenbiery nebo také weiβbiery v současnosti pocházejí nejčastěji z Bavorska a části Rakouska, kde jsou velice populární.

Krušovice Pšeničné má obsah alkoholu 4,3 % a bude k dostání v prodejních sítích obchodních řetězců za doporučenou cenu 15,90 Kč/0,5l láhev a čepované ve vybraných restauracích a pivnicích po celé republice.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


2 Replies to “Nové Pšeničné pivo z Krušovic přichází do prodeje”

  1. […] Čtěte také: Nové Pšeničné pivo z Krušovic přichází do prodeje […]

  2. […] Čtěte také: Nové Pšeničné pivo z Krušovic přichází do prodeje ▼ INZERCE […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.