Pivovar Bernard letos investuje téměř 100 milionů do rozvoje

Rodinný pivovar Bernard připravil řadu investic, jejichž celková hodnota jenom v letošním roce dosáhne téměř 100 milionů korun. Loňský rekordní výstav téměř 213 tis. hl. nepasterizovaného piva…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Bernard

Rodinný pivovar Bernard připravil řadu investic, jejichž celková hodnota jenom v letošním roce dosáhne téměř 100 milionů korun.

Pivovar rozšiřuje kapacity

„Loňský rekordní výstav téměř 213 tis. hl. nepasterizovaného piva nás nutí k realizaci dalšího rozvoje kapacity pivovaru“, řekl Zdeněk Mikulášek, tiskový mluvčí pivovaru a dodal: „V letošním roce proto zrealizujeme přístavbu sklepů pro rozšíření oddělení přetlačných tanků, ve kterých čeká hotové pivo na stáčení do lahví a sudů. Objem přetlačných tanků stoupne o 5 600 hl. piva. Současně posilujeme příkon elektrické energie do pivovaru a budujeme novou rozvodnu elektrické energie, abychom zajistili dostatečný příkon pro nová technologická zařízení, především pro posílení chlazení. Mezi ostatní investice patří např. rekonstrukce sklepů pro rozšíření kvasničného hospodářství, využití odpadního tepla ze vzduchového kompresoru, další úpravy lahvovny či nákup potřebných obalů a další.“

Loňský rok byl úspěšný

Rodinnému pivovaru Bernard loni meziročně vzrostl hospodářský výsledek na 52 milionů Kč. Tržby za pivo stouply o 4,6 procenta na 391,5 milionů Kč. Pivovar dlouhodobě zvyšuje výstav a daří se mu snižovat náklady. Díky tomu se ziskovost pivovaru dostala na 12,7 procenta oproti loňskému roku, kdy byla 11,75 procenta.

Kromě sedmi druhů nepasterizovaného piva Bernard vaří i nealkoholická piva a ovocné nealkoholické nápoje na bázi piva. Loni jich bylo vyrobeno 20.525 hektolitrů. Trvale roste podíl prodeje sudového piva, v roce 2012 to bylo téměř 62 procent. Export se podílí 18 procenty, největším partnerem je Slovensko. Přes nepřízeň počasí v březnu letošního roku si pivovar zachoval trend a za první čtvrtletí 2013 výstav meziročně vzrostl o 4 procenta.

Čtěte také: Bernard: Mým snem je, aby se značka Bernard stala kultovní

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.