Pivovar Starobrno má rekord. V roce 2010 navařil milion hektolitrů piva

Vůbec poprvé v historii pivovaru Starobrno, patřící do skupiny Heineken, podařilo pokořit hranici jednoho milionu vyrobených hektolitrů piva za kalendářní rok. Rekord padl 28. prosince 2010…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Pivo

Vůbec poprvé v historii pivovaru Starobrno se podařilo pokořit hranici jednoho milionu vyrobených hektolitrů piva za kalendářní rok. Rekord padl 28. prosince 2010.

Rekord díky nové stáčení lince

Historického úspěchu se pivovaru Starobrno podařilo dosáhnout mimo standardní produkce do sudů, tanků a lahví také díky instalaci stáčecí linky s vyfukovacím strojem, která vyrábí a plní populární Maxilahve o obsahu 1,5 a 2 litrů. Linka na speciální balení piv je ze všech českých pivovarů zatím jediná svého druhu v republice. Na plný výkon funguje od května.

„Očekávání se naplnila. V maximálním výkonu linka dokáže vyrobit a naplnit 14.000 lahví za hodinu. V létě jela v nonstop provozu, dnes funguje pět pracovních dnů v týdnu,“ řekl vrchní sládek pivovaru Tomáš Pluháček.

Maxilahve slaví úspěch

Uvedení Maxilahví na trh původně provázely obavy, zda si konzervativní český spotřebitel na nový obal zvykne. Maxilahve však na trhu zaznamenaly okamžitý úspěch. Ve starobrněnském pivovaru do nich plní oblíbené značky jihomoravských spotřebitelů, desetistupňové Starobrno Tradiční a jedenáctistupňové Medium.

U příležitosti konce roku 2010 Tomáš Pluháček shrnul některé z dalších letošních úspěchů pivovaru. Za úspěch považuje nové třináctistupňové kvasnicové pivo, které je na trhu od září letošního roku. „Pivo, které vaříme podle klasické starodávné receptury, je charakteristické vyšší hořkostí a chlebnatou plností,“ uvedl Pluháček.

Hitem z produkce Starobrna je už několik let i speciál Zelené pivo, které se prodává jediný den v roce, na velikonoční Zelený čtvrtek. Letos ho v pivovaru navařili nejvíce v historii – 3,5 tisíce hektolitrů. Prodávalo se po celé republice.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


One Reply to “Pivovar Starobrno má rekord. V roce 2010 navařil milion hektolitrů piva”

  1. […] „Maxilahev nealkoholického piva Fríí považujeme za ideální balení pro sportovní aktivity, výlety i práci na zahradě,“ přiblížila výhody maxilahve Fríí Daniela Klančíková. Nový obal je podle ní vhodnou alternativou k menšímu půllitrovému skleněnému obalu, který je pro přepravu méně vhodný a příliš těžký. Pivovar do maxilahví v současné době stáčí také např. Starobrno Tradiční nebo Starobrno Medium. Čtěte také: Pivovar Starobrno má rekord. V roce 2010 navařil milion hektolitrů piva […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.