Pivu holdují i Australané. Jejich speciality koupíte také v Česku

Nejen Češi jsou známí svou láskou k pivu. K velkým světovým pivomilcům se řadí i Australané. Pravděpodobně jim svěží účinky piva pomáhají přežít hlavně v horké a suché pustině. Australané také rádi k pivu dělají barbecue…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Australská pohoda

Nejen Češi jsou známí svou láskou k pivu. K velkým světovým pivomilcům se řadí i Australané. Pravděpodobně jim svěží účinky piva pomáhají přežít hlavně v horké a suché pustině. Australané také rádi k pivu dělají barbecue.

Prémiový Foster’s

Snad nejznámějším australským pivem je Foster’s Beer, které je možné zakoupit i v našich specializovaných prodejnách nebo některých supermarketech. Majitelem značky je Foster’s Group, která zároveň vlastní i další velké australské pivovary – např. Carlton Draught nebo Victoria Bitter. Do skupiny se řadí i některá evropská piva jako je Carlsberg a Stella Artois.

Zakladateli značky Foster’s se stali bratři Ralph a William Fosterovi v roce 1887. Pivo má velmi světlou barvu a jde o lehčí variantu evropského ležáku. Bratři Fosterovi však vymysleli specialitu. V procesu výroby piva je využíváno chlazení.

Jedinečný Coopers

Na jihu Austrálie funguje i jeden velmi oblíbený nezávislý pivovar, který nese název podle jeho zakladateli Thomasi Cooperovi. Pivovar vlastní nepřetržitě od roku 1862 rodina Cooperových.

Coopers kromě své tradiční nabídky lahvových piv nabízí i různé mladinové koncentráty, které si lze koupit i v České republice. Mezi nejkupovanější Coopers koncentráty u nás se řadí Coopers Pilsner svou chutí připomínající český pilsner, Coopers European Lager napodobující klasické evropské ležáky nebo Coopers Australian Bitter, který je typickým hořkým světlým australským pivem. Mladinové koncentráty z Austrálie však pro amatérské domácí sládky nabízí velkou škálu druhů piva. Čtěte také: Pivo si můžete uvařit i doma. Poradíme vám, jak na to

-les-

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.