Plzeňskému Prazdroji požehnal biskup. Pivo brzy zamíří do Vatikánu

Sládci Plzeňského Prazdroje v pátek uvařili slavnostní várku ležáku Pilsner Urquell, které požehnal plzeňský biskup František Radkovský. Pivem z této velikonoční várky se osvěží také poutníci v římské církevní restauraci…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Plzeňský biskup žehná Plzeňskému Prazdroji

Sládci Plzeňského Prazdroje v pátek uvařili slavnostní várku ležáku Pilsner Urquell, které požehnal plzeňský biskup František Radkovský. Pivem z této velikonoční várky se osvěží také poutníci v římské církevní restauraci Giovanni Paolo II. a představitelé Vatikánu, řekl sládek Václav Berka.

Prazdroj pro poutníky i hodnostáře

„Považujeme za velkou čest, že pan biskup Radkovský požehnal naší velikonoční várce ležáku Pilsner Urquell. Požehnané pivo chceme poslat v dubnu do Říma, kde bude v době Velikonoc k dispozici poutníkům v církevní restauraci Giovanni Paolo II., kterou vlastní v Římě nedaleko od Vatikánu právě vatikánský stát,“ řekl starší obchodní sládek Václav Berka.

„Požehnaný Pilsner Urquell bychom také rádi předali přímo vatikánským církevním hodnostářům jako velikonoční dárek,“ uvedl Berka. Vzorky požehnaných surovin budou uchovány v Pivovarském muzeu v Plzni.

S pětitýdenním předstihem

Aby mělo pivo do Velikonoc dostatečný čas dozrát, muselo se vařit s více než pětinedělním předstihem. „Věřím, že dnešní žehnání přinese plzeňskému pivu přinejmenším stejný zdar, jakého se mu dostalo již po historicky prvním požehnání odvážného počinu plzeňských právovárečných měšťanů 5. října 1842,“ sdělil plzeňský biskup František Radkovský.

Pro katolickou církev jsou Velikonoce bezesporu nejdůležitějším svátkem v roce. Velikonoční várka piva má křesťanskou symboliku v tom, že bude zrát takřka celou postní dobu, která trvá 40 dní před Velikonocemi a začala Popeleční středou. Nejen křesťané vědí, že důležité záležitosti a události si vyžadují náležitou a dlouhodobou přípravu.

Pivo z Plzně už ve Vatikánu znají

„V samotném Vatikánu se samozřejmě pivo také pije a i já si ho dopřávám po jídle. Plzeňský Prazdroj ve Vatikánu znají vzhledem k tomu, že oba poslední papežové pocházejí ze sousedních států a s oběma se také osobně znám,“ uvedl biskup Radkovský.

„Jan Pavel II. když mě viděl, tak hned říkal, že jsem biskup z Plzně, kde máme tak dobré pivo. A se současným papežem Benediktem XVI. se znám velmi dobře z bavorského Řezna. Jak se vidíme, tak hned říká, že přišel soused,“ uvedl plzeňský biskup. S úsměvem prohodil, že Benedikt XVI. jako správný Bavorák určitě pije jejich bavorské pivo.

-mdf-

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


2 Replies to “Plzeňskému Prazdroji požehnal biskup. Pivo brzy zamíří do Vatikánu”

  1. […] Speciální velikonoční várka Pilsner Urquell, jíž 11. března požehnal plzeňský biskup František Radkovský, dnes opustila brány pivovaru a jako dar putuje ke Svatému stolci do Vatikánu. Čtěte také: Plzeňskému Prazdroji požehnal biskup. Pivo brzy zamíří do Vatikánu […]

  2. […] Dar doložený certifikátem opustil brány plzeňského pivovaru dne 20. dubna 2011, kde jej velvyslanci ČR při Svatém stolci JUDr. Pavlu Vošalíkovi slavnostně předali plzeňský biskup František Radkovský a starší obchodní sládek Plzeňského Prazdroje Václav Berka. Čtěte také: Plzeňskému Prazdroji požehnal biskup. Pivo brzy zamíří do Vatikánu […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.