Rekord ve štafetovém přípitku pokořili krojovaní Hanáci

Prostějov se v sobotu zapsal do České knihy rekordů. V rámci Hanáckých slavností se podařil uskutečnit nejpočetnější štafetový řetězový přípitek krojovaných osob. Pod odborným dohledem Michala Jurečky…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Panáky alkoholu

Prostějov se v sobotu zapsal do České knihy rekordů. V rámci Hanáckých slavností se podařil uskutečnit nejpočetnější štafetový řetězový přípitek krojovaných osob. Pod odborným dohledem Michala Jurečky, komisaře pelhřimovské agentury Dobrý den, si na počest zahájení Hanáckých slavností a ke 495. výročí založení Palírny U Zeleného stromu postupně přiťuklo 237 krojovaných Hanáků.

Čtěte také: Palírna U Zeleného stromu slaví 495 let. Je nejstarší destilérkou v Evropě

Připíjelo se Režnou

Připíjelo se kultovní Režnou, nápojem, který prostějovskou palírnu nejvíce proslavil. I když nyní šlo o unikátní limitovanou řadu Jubilejní Režné. Prostějovská likérka společnosti GRANETTE & STAROREŽNÁ Distilleries, která je nástupcem Palírny U Zeleného stromu, tedy nejstarší palírny fungující bez přerušení na evropském kontinentu, ji vyrobila z osmi bylin speciálně ke 495. výročí založení.

I když tentokráte počasí nepřálo a místo na centrálním náměstí se celá akce odehrávala v prostějovském Domě kultury, panovala tu spokojenost.

Vylepšení rekordu?

Spokojený se zápisem do České knihy rekordů byl rovněž ředitel společnosti GRANETTE & STAROREŽNÁ Distilleries Pavel Kadlec. „Jsme rádi, že se podařil zápis do České knihy rekordů. 237 krojovaných osob je solidní počet. Na druhou stranu si umím představit, že bychom mohli příště rekord ještě vylepšit,“ prozradil Kadlec. Výbornou příležitostí by mohlo být třeba pětisté výročí palírny.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.