Růžová vína z Čech a Moravy se představí v Praze na „Jiřáku“

Jednou z mnoha připravovaných akcí pod hlavičkou Vinařského fondu ČR je Růžový máj, který proběhne v rámci Farmářských trhů v praze na Náměstí Jiřího z Poděbrad v sobotu 12. května 2012 od 10 do 21 hodin…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Lahev a sklenice vína

Moravská a česká růžová vína jsou díky své kvalitě stále oblíbenějším jarním a letním pitím. Svůj podíl na vzrůstající oblibě růžových má rovněž marketingová a finanční podpora Vinařského fondu ČR.

Jednou z mnoha připravovaných akcí pod hlavičkou Vinařského fondu ČR je Růžový máj, který proběhne v rámci Farmářských trhů v praze na Náměstí Jiřího z Poděbrad v sobotu 12. května 2012 od 10 do 21 hodin.

Čtěte také: Růžová vína z Moravy a z Čech jsou stále populárnější

„Růžový máj“ v Praze

Jedná se o degustační festival moravských a českých růžových vín. Na náměstí Jiřího z Poděbrad se představí 15 tuzemských vinařů výhradně s růžovými víny. Stánky budou postaveny na chodníku, po obou stranách, přímo naproti kostelu.

Z obou stran bude „Růžovou ulici“ uzavírat gastronomie, které se k růžovému dobře hodí. Za všechny jmenujme alespoň vynikající alsaský slaný koláč „Tarté flambée“.

Slavnostní přípitek proběhne v 11:00. Vedle občerstvení zůstanou po celé „růžové“ odpoledne na tradičním farmářském tržišti Jiřák ti farmáři a výrobci, kteří nabízejí sýry, uzeniny, pečivo a jiné pochutiny k vínu. Návštěvníci nepřijdou ani o tradiční dopolední sobotní farmářský trh od 8:00 do 12:00. Atmosféru slavnosti doplní živá hudba v duchu jazzu a moravské cimbálovky.

Čtěte také: Růžová vína jsou stále oblíbenější. Kde se vzala a jaká jsou?

Vybavení k degustaci

Na degustaci je nutné zakoupit degustační set, který obsahuje degustační skleničku, propisovací tužku, katalog festivalových vín a 5 ks tzv. Růžových dukátů (v hodnotě 50,- Kč), jimiž budou návštěvníci festivalu platit u stánků vinařů. Růžovými dukáty se bude platit také u občerstvení. Růžové dukáty budou k dispozici v tzv. Bance, při vstupu na festival, dokoupit je bude možné kdykoliv během celého dne. Jedna degustační dávka růžového bude stát od 10,- Kč, což je zároveň hodnota jednoho Růžového dukátu. Vinaři byli vybírání pečlivě, byla zohledněna hlavně kvalita a jedinečnost.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.