Speciální červené pivo z Ostravaru zpestří festival Colours of Ostrava

Organizátoři hudebního festivalu Colours of Ostrava spolu s pivovarníky z Ostravaru představili sytě červený jedenáctistupňový festivalový ležák Ostravar RED, který Ostravar uvařil speciálně pro období blížícího se hudebního svátku…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  
Ostravar RED

Ostravar RED, pivo festivalu Colours of Ostrava

Organizátoři hudebního festivalu Colours of Ostrava spolu s pivovarníky z Ostravaru představili sytě červený jedenáctistupňový festivalový ležák Ostravar RED, který Ostravar uvařil speciálně pro období blížícího se hudebního svátku.

Nové pivo budou lidé moci ochutnat již před festivalem. V hospodách, restauracích a obchodech Moravskoslezského kraje je k dostání od počátku června.

Ostravar nově v červené

„V uplynulých 115 letech jsme se nikdy nesnažili o to, aby měla naše piva jinou než tradiční pivní barvu. Nebyl k tomu důvod,“ uvedl při představení nového piva vrchní sládek pivovaru Ostravar Richard Kornas. Po spojení s hudebním festivalem Colours of Ostrava se ale situace změnila.

„Nechali jsme se barveným festivalem inspirovat a začali přemýšlet, zda by se dalo uvařit pivo, které by mělo tradiční chuťový profil Ostravaru, ale úplně jinou barvu a bylo tak na první pohled jiné,“ přiblížil ostravský sládek příběh nového piva Ostravar RED.

Ostravar RED je jedenáctistupňový ležák. Ten v nabídce ostravského pivovaru doposud chyběl. Oproti běžným typům piv má Ostravar RED netradiční sytě červenou barvu.

Barvu dodává černá karotka

„Výsledná barevná podoba každého piva je zpravidla dána typem použitého sladu, přičemž mezi nejčastějí barvy patří různé tóny zlaté, hnědé a černá. My jsme ale chtěli docílit barvy, kterou by u chuťově tradičního piva nikdo nečekal. Červéná je přitom barva Ostravaru a ke značce tak přirozeně patří,“ vysvětlil vrchní sládek.

Podle Kornase ostravští pivovarníci od začátku hledali vhodný přírodní koncentrát, který požadované zabarvení piva způsobí. A nebylo snadné ho najít. „Hledali jsme totiž takový, který by našemu pivu dokázal dát novou barvu, aniž by výrazně ovlivnil jeho chuťový profil,“ zmínil Kornas.

Nakonec ostravští pivovarníci sáhli po přírodním koncentrátu z černé karotky. „Díky jeho účinkům získalo naše pivo nádhernou sytě červenou barvu, a přitom si uchovalo tradiční chuťové vlastnosti Ostravaru, což především znamená hořkost a říz,” řekl k novince z Ostravaru Kornas. “Protože však jde o jedenáctistupňový červený ležák, je jeho hořkost ve srovnání s našim tradičním ležákem jemnější. Po vychlazení na optimálních osm stupňů pivo působí osvěžujícím dojmem, což je pro teplé letní dny v době festivalu velký benefit a doufáme tak, že lidem zachutná,” dodal vrchní sládek.

Nový červený jedenáctistupňový ležák Ostravar RED bude součástí letošního festivalového pivního menu. „Ostravar RED však mohou ochutnat všichni i mimo samotný festival,“ uvedla Zuzana Cieciotková, manažerka značky Ostravar, s tím, že Ostravar pošle nové červené pivo i do klasické distribuce, takže ho lidé budou moci ochutnat v hospůdkách nebo si ho koupit v lahvi domů. „Na trhu se Ostravar RED objeví začátkem června a vydrží na něm až do Colours,“ dodala závěrem Cieciotková.

Charakteristika Ostravaru RED

Ostravar RED je po limitované edici extra silného speciálu Ostravar STO15, který připomíná 115. narozeniny pivovaru, v pořadí druhou letošní ostravarskou novinkou. Jde o 11° červený ležák s obsahem alkoholu 4,9%. Byl uvařen spodním kvašením s použitím tradiční ostravarské receptury. I přes červenou barvu si tak zachovává hořkost a říz typický pro Ostravar. Ve srovnání s tradičním ležákem z produkce pivovaru je však jeho hořkost jemnější. Po vychlazení na optimálních osm stupňů pivo působí osvěžujícím dojmem.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


One Reply to “Speciální červené pivo z Ostravaru zpestří festival Colours of Ostrava”

  1. […] Čtěte také: Speciální červené pivo z Ostravaru zpestří festival Colours of Ostrava […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.