Speciální Svatováclavské pivo chystá Černá Hora i Velké Březno

Svátek sv. Václava, patrona české země, se rozhodli uctít speciálními pivy v omezené várce již dva pivovary. Svátek letos připadá na středu 28. září…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Pivo ve sklenici

Svátek sv. Václava, patrona české země, se rozhodli uctít speciálními pivy v omezené várce již dva pivovary. Svátek letos připadá na středu 28. září.

Doppelbock z Velkého Března

Pivovarem, o jehož svatováclavském speciálu jsme již informovali, je Velké Březno. To připravuje Svatováclavské pivo – Doppelbock, polotmavý speciál o síle 21°. Točit se bude od 28. září v 1500 restauračních zařízeních po celé ČR. Čtěte podrobněji: Speciální Svatováclavské pivo oslaví patrona české země i letos

Pšeničák z Černé Hory

Druhým pivovarem, který speciální pivo na svátek sv. Václava připravuje, je Černá Hora. Ta chystá Svatováclavský pšeničný 13% speciál, který již nyní zraje v ležáckém sklepě. Příští sobotu 24. 9. jej jako první ochutnají návštěvníci Pivní pouti a od 27. 9. poteče až do vyčerpání zásob z píp ve zhruba 500 hospod a restaurací po celé republice.

Jedná se o svrchně kvašený pivní speciál, při jehož výrobě se používá minimálně jedna polovina sladu připraveného z pšenice. Je charakteristický osvěžující kořeněnou a ovocnou chutí, světlou až slámovou barvou s neprůhledným zákalem, který způsobuje živá kultura rozptýlených pivovarských kvasinek, a příjemnou kvasnicovou vůní. Má bohatou pěnu a silný říz.

„Svatováclavského jsme uvařili 480 hl, což je o 180 hl víc než loni, kdy se po něm jenom zaprášilo. Momentálně dozrává v ležáckém sklepě, ale již tento týden začneme se stáčením. Musím přiznat, že se povedl. Věřím, že si na něm pivní fajnšmekři pochutnají,“ uvedl Vlastimil Zedek, vrchní sládek Pivovaru Černá Hora, který tento speciál se svými spolupracovníky připravuje.

Pšeničná piva byla díky své lehkosti, příjemné chuti a pozitivnímu působení na trávení velmi oblíbená již v raném středověku. Na svatého Václava tak lidé budou mít příležitost ochutnat pěnivý mok, jehož tradice v českých zemích sahá hluboko do minulosti. Čtěte podrobněji: Pšeničnému pivu Češi přicházejí na chuť

Svatováclavský pšeničný speciál bude čepovat více než 500 hospod a restaurací v Čechách i na Moravě, a to včetně těch zapojených do programu Cesta pivních znalců, jejichž seznam je zveřejněn na www.cestapivnichznalcu.cz. První naražení sudu s tímto speciálem se uskuteční na černohorské Pivní pouti.

Svatováclavský pšeničný speciál je jedním ze čtyř speciálních piv, které skupina K Brewery vyrábí v limitovaném množství ke zvláštním příležitostem. Těmi dalšími jsou Svatý Patrik, Velikonoční Krasličák a Čertovský speciál. V přípravě speciálních piv tohoto typu hodlá společnost do budoucna pokračovat a jejich nabídku rozšiřovat.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


One Reply to “Speciální Svatováclavské pivo chystá Černá Hora i Velké Březno”

  1. […] Svatováclavský pšeničný 13% speciál je svrchně kvašené pivo, při jehož výrobě se používá minimálně jedna polovina sladu připraveného z pšenice. Je charakteristický osvěžující kořeněnou a ovocnou chutí a světlou až slámovou barvou s neprůhledným zákalem, který způsobuje živá kultura rozptýlených pivovarských kvasinek. Čtěte také: Speciální Svatováclavské pivo chystá Černá Hora i Velké Březno […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.