Svařené víno zbaví tělo chladu

Vůně skořice, hřebíčku a badyánu, tedy koření, které se do svařeného vína přidává, si zákonitě musí podmanit všechny, zvláště ženy. Teplý nápoj v chladných dnech zahřeje tělo i duši…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Svařené víno

Vůně skořice, hřebíčku a badyánu, tedy koření, které se do svařeného vína přidává, si zákonitě musí podmanit všechny, zvláště ženy. Teplý nápoj v chladných dnech zahřeje tělo i duši.

„Svařák“ je perfektní způsob jak využít méně kvalitní červené víno. Dříve se právě takto nekvalitní víno upravovalo, aby bylo chutnější. Na jeho výrobu se tedy dají využít všechny odrůdy vína. Proces svařování se také využíval k prodloužení trvanlivosti vína. Poté byl ale vymyšlen propracovanější způsob tohoto úkonu – pasterizace. Nyní se na výrobu „svařáku“ používají už i lepší červená vína. Často se do svařeného vína přidává i cukr a plátek citrónu, stejně jako do čaje.

Svařené víno si před Vánoci podmaní vánoční trhy a mnohé domácnosti. „Svařák“ je základem i mnoha dalších oblíbených horkých nápojů. Lze si z něj vyrobit i jakýsi punč, a to jen přidáním například pomerančového džusu. Brňáci zase pravidelně docházejí na náměstí Svobody v Brně na takzvaný Svoboďáček. Jedná se o svařené červené víno s panákem rumu a medoviny. V mnohých kavárnách, ale i na jiných místech je možné objednávat i svařené bílé víno.

-les-

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


One Reply to “Svařené víno zbaví tělo chladu”

  1. […] Většinou přes zimu konzumace piva klesá, neboť lidé dávají přednost teplým nápojům, jakými je grog, punč nebo svařené víno. […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.