Turisté si pivovar ve Velkých Popovicích oblíbili. Meziročně jich přišlo o polovinu více

Po stopách Kozla se do pivovaru ve Velkých Popovicích během minulého roku vydalo rekordních 28.496 návštěvníků. To představuje meziroční nárůst téměř o polovinu…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  
Velkopopovický Kozel - pivovar

Pivovar ve Velkých Popovicích

Po stopách Kozla se do pivovaru ve Velkých Popovicích během minulého roku vydalo rekordních 28.496 návštěvníků. To představuje meziroční nárůst téměř o polovinu.

Čtěte také: Prazdroj a Gambrinus přilákaly rekordní množství návštěvníků

Pivovar si přijeli prohlédnout tradičně především čeští a ruští turisté. Za trvale dynamicky rostoucí oblibou velkopopovických exkurzí stojí především atraktivní program a řada novinek, které pivovar každý rok pro milovníky Velkopopovického Kozla připravuje.

O polovinu větší návštěvnost

Téměř padesátiprocentní nárůst návštěvníků velkopopovického pivovaru v loňském roce potvrdil správnost investic do prostor a prohlídkové trasy. „Letos počítáme s dalšími novinkami. Během podzimních měsíců jsme rozšířili trasu o prostory, kde se mohou návštěvníci seznámit s průběhem kvašení a zrání piva. Pivo Velkopopovický Kozel tak mohou degustovat v unikátním prostředí. Dále jsme vybudovali tunel, který spojil sklepy se stáčírnou. Tuto část pivovaru slavnostně otevřeme na začátku letošní turistické sezony,“ prozradila plány Eva Kršňáková, vedoucí návštěvnického centra pivovaru Velké Popovice.

Turisté především z Česka a Ruska

V loňském roce převažovala organizovaná turistika nad individuální (60 % vs. 40 %). Kozel se těší velké popularitě v zahraničí, především v Rusku, po Češích tvoří Rusové druhou nejpočetnější skupinu návštěvníků. Pivovar ve Velkých Popovicích přivítal vloni ale také turisty až z Jižní Ameriky a Nového Zélandu. Nárůst individuální turistiky potvrzuje dlouhodobý trend především mezi Čechy, kteří dávají přednost trávení volného času a dovolených v tuzemsku. Malebný historický pivovar s více než 135letou tradicí je oblíbeným a dobře dostupným víkendovým cílem např. cyklistů z Prahy, od které je vzdálen pouhých 15 kilometrů.

Speciální akce v pivovaru lákají

Pivovar ve Velkých Popovicích připravuje každý rok pro své návštěvníky zajímavý program a řadu akcí. Mezi nejoblíbenější patří vepřové hody, těch se vloni zúčastnilo téměř dva tisíce hostů. Svou popularitu si také získaly turistický pochod v dobových krojích „Krajinou barona Ringhoffera“, Velkopopovická pouť s Kozlem, soutěž hasičských týmů Kozel hasičem, adventní Kozlí nadílka nebo tradiční červnové pivní slavnosti Den Kozla.

Součástí pivovaru je Kozlův obchod s typickými rázovitými suvenýry. Na odbyt jdou všechny dárky s kozlím mottem „Kdo umí, umí“, sklenice a trička ve spojení s akcí Kozel hasičem a především dárkové balení tmavého Velkopopovického Kozla.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.