V Česku platí zákaz prodeje lihovin od 20 % obj. alkoholu. Do odvolání

V pátek 14. září večer byl po celé České republice vyhlášen zákaz prodeje a nalévání alkoholu nad 20 %. Prohibice alkoholu může trvat až týdny. Ministerstvo zdravotnictví tak reagovalo na události posledních dní…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Lahev

V pátek 14. září večer byl po celé České republice vyhlášen zákaz prodeje a nalévání alkoholu od 20 %. Prohibice alkoholu může trvat až týdny.

Ministerstvo zdravotnictví tak reagovalo na události posledních dní, kdy v důsledku konzumace pančovaného alkoholu v Česku zemřelo již 19 lidí a další jsou v kritickém stavu.

Zákaz prodeje v obchodech i restauracích

Lihoviny od 20 % obj. alkoholu se tak s okamžitou platností nesmí prodávat ve volných a kamenných prodejnách, restauračních zařízeních ani jiných potravinářských podnicích. Zákaz platí i pro samotné nalévání alkoholu. Tvrdý alkohol ze svých regálů okamžitě po vydání opatření začaly stahovat prodejní řetězce a nalévání alkoholu vyloučila i většina barů a restauračních zařízení. Včerejší bleskový průzkum Alkoholia.cz ovšem u některých stravovacích a zábavních podniků odhalil porušení tohoto zákazu ještě několik hodin po jeho vydání.

Mimořádné nařízení ministerstva

Přesné znění mimořádného opatření ministra zdravotnictví Leoše Hegera čtetě zde:

Ministerstvo zdravotnictví jako správní úřad příslušný podle § 80, odst. 1, písmene g, zákona číslo 258/2000 sbírky o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů ve znění pozdějších předpisů k ochraně zdraví fyzických osob bezprostředně ohrožených nebezpečnými a z nebezpečnosti podezřelými destiláty a lihovinami postupem podle § 95 zákona číslo 258/2000 sbírky, vyhlašuje toto mimořádné opatření:

Provozovatelům potravinářských podniků včetně osob provozujících stravovací služby se zakazuje nabízení k prodeji prodej a jiné formy nabízení ke spotřebě lihovin o obsahu etanolu od 20 objemových procent včetně tuzemáku a konzumního lihu a to až do odvolání tohoto mimořádného opatření.

Toto mimořádné opatření nahrazuje mimořádné opatření z 12. 9. 2012 ministerstva zdravotnictví a je závazné okamžikem vyhlášení v celoplošném televizním a rozhlasovém vysílání. Mimořádné opatření bude odvoláno stejným způsobem, tedy vyhlášením v celoplošném televizním a rozhlasovém vysílání.

Celý text bude vyvěšen na úřední desce ministerstva zdravotnictví a úředních deskách v sídlech krajských hygienických stanic. Obsah úředních desek bude uveřejněn způsobem umožňujícím dálkový přístup.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


3 Replies to “V Česku platí zákaz prodeje lihovin od 20 % obj. alkoholu. Do odvolání”

  1. […] Čtěte také: V Česku platí zákaz prodeje lihovin nad 20 % obj. alkoholu. Do odvolání […]

  2. […] Čtěte také: V Česku platí zákaz prodeje lihovin nad 20 % obj. alkoholu. Do odvolání […]

  3. […] Čtěte také: V Česku platí zákaz prodeje lihovin od 20 % obj. alkoholu. Do odvolání […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.