Vaječný koňak doplní předvánoční atmosféru

Za okny padá sníh a vy v teple svého domova odpočíváte po náročném pracovním dnu. Ale stále vám k dokonalé spokojenosti něco chybí? Vychutnejte si spolehlivé odpočinkové pití – vaječný koňak…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Za okny padá sníh a vy v teple svého domova odpočíváte po náročném pracovním dnu. Ale stále vám k dokonalé spokojenosti něco chybí? Vychutnejte si spolehlivé odpočinkové pití – vaječný koňak.

Vaječný koňak, respektive likér, je před Vánoci dostupný v různých variantách snad v každém obchodě s potravinami. Hypermarkety se dokonce předhánějí s jeho „akční cenou“. Na tradičních vánočních trzích však tento chutný nápoj seženete s obtížemi.

Ti odvážní a zruční si doma vyrábí koňak vlastní. Na internetu lze nalézt desítky různých receptů, všechny se ale více méně shodují v přísadách. Základem jsou samozřejmě vaječné žloutky doplněné sladkým kondenzovaným mlékem, vanilkovým cukrem a rumem. Nejrychlejším receptem je smíchání třech uvedených přísad v poměru – šest žloutků, jedno kondenzované mléko, trocha obyčejného mléka, jeden vanilkový cukr a minimálně čtvrt litru rumu. Poté jen stačí nápoj slít do litrové láhve a nechat ho dobře uležet. Čím déle odpočívá, tím chutnější by měl být. Nicméně tato fáze je pro jeho tvůrce vůbec nejnáročnější, protože mnohdy nápoj zmizí během pár dnů.

Vaječný koňak může také sloužit jako základ pro tyrolský horký nápoj nazývaný Bombardino. Do vaječného koňaku přilijete whisky (nebo alpský rum) a mléko v poměru 2:1:1 a nápoj zahřejete. Nesmí se však začít vařit. Voňavou tekutinu pak ozdobíte šlehačkou. Bombardino lze ochutit dalšími přísadami, někteří preferují přilití kávy nebo horké čokolády. Fantazii se meze nekladou.

-les-

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


4 Replies to “Vaječný koňak doplní předvánoční atmosféru”

  1. Bombarďák napsal:

    Právě jsem si připravil Bombardino (i když trochu upravené, neměl jsem k dispozici přesně ty ingredience, kt. jsou potřeba) a je to super. Doporučuju, zkuste taky!

  2. […] Vaječný koňak doplní předvánoční atmosféru […]

  3. […] Vaječný koňak doplní předvánoční atmosféru […]

  4. […] Čtěte také: Vaječný koňak doplní předvánoční atmosféru ▼ PARTNER if (slevomat) { // set params slevomat.params.size = '550.400'; slevomat.params.city = 'vino'; slevomat.params.category = '0'; slevomat.params.AID = '10856450'; slevomat.params.PID = '5324005'; slevomat.params.encoding = 'utf-8'; slevomat.params._random = false; // initialize slevomat.load(window, 'load', slevomat.init); } […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.