Vinný střik je nejen pro zastánce štíhlé linie. Jak ho vylepšit?

Míchání vína s další přísadou považuje mnoho vinařů za hřích. I přesto se červené i bílé víno míchá. V případě bílého vína je druhou přísadou nejčastěji Tonic, Sprite nebo obyčejná soda…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Vinný střik

Míchání vína s další přísadou považuje mnoho vinařů za hřích. I přesto se červené i bílé víno míchá. V případě bílého vína je druhou přísadou nejčastěji Tonic, Sprite nebo obyčejná soda. Tato směs je poté nazývána „vinný střik“.

Čtěte také: Víno s kolou je fenoménem nejen u náctiletých. Jak vzniklo?

Jak vinný střik správně připravit

Alkoholický vinný střik se nejčastěji míchá v poměru 2:1 (dva díly vody nebo sody a jeden díl vína). Není to však povinnost. Vinný střik si můžete namíchat v poměru 1:1, 1:2 nebo jen od oka dle vlastní chuti.

Co jste o vinném střiku nevěděli

Vinný střik je populární především v letních měsících, kdy dokáže skvěle osvěžit. Ale to není vše. Tento nápoj se vřele doporučuje na oslavy nebo večírky především pro ty, kteří si hlídají svou váhu. Vinný střik je totiž nejméně nebezpečný pro štíhlou linii. Obsahuje menší množství kalorií a navíc nezvyšuje chuť k jídlu, jako tomu je u většiny ostatních alkoholických nápojů.

Další skvělé „vychytávky“ pro vinný střik

Dobrým nápadem je nechat dopředu zmrazit omyté kuličky hroznového vína, které později přidáme do nápoje. Není na škodu přidat i měsíček limetky. Výraznou chuť můžeme získat přidáním jahod a ananasu společně s ledem.

-ver-

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.