Vyrobil domácí Coca Colu. Součástí receptu byla i vodka

Novinář britského listu Daily Mail Vincent Graff se pokusil využít nedávno zveřejněný recept na Coca Colu vyrobit podle něj svou vlastní. Součástí receptu bylo i pár kapek alkoholu. Vincent Graff použil kvalitní ruskou vodku…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Coca Cola

Novinář britského listu Daily Mail Vincent Graff se pokusil využít nedávno zveřejněný recept na Coca Colu a vyrobit podle něj svou vlastní. Součástí receptu bylo i pár kapek alkoholu. Vincent Graff použil kvalitní ruskou vodku. Čtěte také: Alkohol součástí receptu Coca Coly

Cola podle originálního receptu

Ve svém článku o výrobě koly Graff popisuje, jak sháněl jednotlivé ingredience. Píše, že s vanilkovým extraktem, cukrem, kyselinou citronovou, limetkovou šťávou a podobnými ingrediencemi neměl problém, protože je lze koupit v každém supermarketu. V receptu ale byly i poměrně exotické ingredience jako je olej neroli, olej z muškátového oříšku, koriandrový olej, pomerančový olej nebo citronový olej.

Jeden panák vodky

„Některé z ingrediencí jsou neuvěřitelně drahé. Pěti mililitrová lahvička oleje neroli stojí 26,25 liber (více než 700 Kč). Utratil jsem více než pětašedesát liber za ingredience,“ napsal do svého článku Vincent Graff. Sám novinář byl překvapen, že je součástí nápoje trocha alkoholu. Zamýšlí se, jestli Coca Cola tuto ingredienci nevyřadila. „Přidám malého „frťana“ vodky,“ rozhodl se však Graff.

Snažíte se, aby nás oba zatkli

Odvážný domácí výrobce měl ještě problémy se sehnáním kofeinu a samozřejmě i koky. Kofein nakonec nahradil kofeinovými tabletami, které se využívají pro podporu organismu jako doplněk stravy. S kokou však v lékárně narazil. „Snažíte se, aby nás oba zatkli,“ upozornil ho lékárník.

Pokus dopadl dobře

Zveřejněný seznam ingrediencí však nebyl doplněn o přesný postup výroby. Vincent Graff tak musel improvizovat. Výsledek se však dostavil. „Není to vůbec špatné,“ ohodnotil svojí první domácí Coca Colu. Jeho nápoj sice neměl tolik tmavou barvu jako originál a vyznačoval se podle něj příliš květinovou a sladkou chutí, ale s výsledkem byl spokojen.

-les-

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.