Z ochucených medovin se nejvíce prodává mandlová, říká spolumajitel Medovinky Vladimír Saifr

Firma Medovinka z Hlinska vyrábí nejvíce druhů medovin v České republice. V jejich sortimentu jsou přírodní vařené i nevařené medoviny, medoviny s příchutí, melomely nebo například medové likéry…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  
Stánek firmy Medovinka, s.r.o. v Pelhřimově

Stánek firmy Medovinka, s.r.o. v Pelhřimově

Firma Medovinka, s.r.o. z Hlinska vyrábí nejvíce druhů medovin v České republice. V jejich sortimentu jsou přírodní vařené i nevařené medoviny, medoviny s příchutí, melomely nebo například medové likéry. Kromě toho prodává i různé druhy medu či svíčky ze včelího vosku. Spolumajitel firmy Vladimír Saifr přibližuje její činnost.

Vaše firma je držitelem rekordu jako výrobce nejvíce druhů medovin. Chystáte se vyrábět další příchutě a druhy?

To je pravda, naše firma Medovinka, s.r.o. je zapsána v České knize rekordů a kuriozit jako výrobce nejvíce druhů medovin od jednoho výrobce – celkem 26 druhů. O nových druzích a jejich udržení na trhu rozhoduje zákazník. Některé druhy jsme již přestali vyrábět – např. Melomela arónie a jahoda a Medovina s vanilkovou příchutí. Nově nyní vyrábíme medovinu perníkovou a medovinu s brusinkovou příchutí.

Která z ochucených medovin je nejprodávanější?

Z ochucených medovin se jasně nejvíce prodává medovina s mandlovou příchutí, protože to je klasika a hlavně mladí lidé ji často žádají. Naše firma má také úspěch s medovinou s názvem Medvědí objetí, která je více aromatizovaná a má více příchutí najednou (mandle, višeň, karamel).

Nabízíte i melomelu. Jak se melomela liší od klasické medoviny?

Dle české legislativy melomela – medovina s ovocnou šťávou. To znamená, že při výrobě medoviny přidáváme sušené ovoce, které vaříme s medem a vodou a potom ještě toto ovoce vylisujeme a znovu přidáme do medového roztoku.

Vyrábíte také pivo s medem. S kterým pivovarem spolupracujete a jaké speciály nabízíte?

Pivo s medem přímo nevyrábíme, ale do našich plastových lahví nám plní pan Jelínek ze Sentic. Jedná se o nefiltrované kvasnicové pivo s přídavkem medu. My ve spolupráci s pivovarem Chotěboř vyrábíme Thorovo kladivo (tmavé pivo s medovinou) a pivo s konopím.

Máte rozsáhlý e-shop. Mohou zákazníci vaše výrobky koupit i jinde?

E-shop je pouze doplněk prodeje a tvoří cca 1 % tržeb. Hlavně naše výrobky prodáváme na tradičních akcích (jarmarky, trhy atd.). Máme také kamenný obchod v Hlinsku a postupně budujeme síť našich obchodních partnerů.

Na svém webu uvádíte, že vyrobíte medovinu dle přání zákazníka. Jak tato služba funguje?

Domluvíme si se zákazníkem osobní schůzku, kde si zákazník vybere druh medoviny, obal, etiketu a domluvíme obchodní podmínky. Toto službu poskytujeme od objemu cca 200 lahví.

Projevila se na obchodu s medovinou takzvaná finanční krize?

Ano. Tržby na akcích oproti loňskému roku jsou poloviční. Tento pokles je způsobem třemi aspekty:
a) Finanční krize – lidi nevědí, co bude a medovina je pro ně zbytný produkt.
b) Počasí – moc teplý podzim nám nevyhovuje, protože zákazník na akcích dává přednost pivu a burčáku.
c) Překupníci – na akcích se objevuje spousta prodejců medoviny, kteří se přihlásí s jiným zbožím a potom k tomu přivezou medovinu.

Děkujeme za rozhovor.

-les-

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


One Reply to “Z ochucených medovin se nejvíce prodává mandlová, říká spolumajitel Medovinky Vladimír Saifr”

  1. […] Čtěte také: Z ochucených medovin se nejvíce prodává mandlová, říká spolumajitel Medovinky… ▼ PARTNER if (slevomat) { // set params slevomat.params.size = '550.400'; slevomat.params.city = 'vino'; slevomat.params.category = '0'; slevomat.params.AID = '10856450'; slevomat.params.PID = '5324005'; slevomat.params.encoding = 'utf-8'; slevomat.params._random = false; // initialize slevomat.load(window, 'load', slevomat.init); } […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.