Za alkohol při jízdě do 0,3 promile nebudou body. Už od srpna

Prezident Václav Klaus podepsal novelu zákona, která upravuje silniční bodový systém. Na základě této úpravy nebudou řidičům s malým množstvím alkoholu v krvi strhávány body, pokuty ale zůstanou. Zákon vstupuje v platnost 1. srpnem…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Vozovka ve tmě

Prezident Václav Klaus podepsal novelu zákona, která upravuje silniční bodový systém. Na základě této úpravy nebudou řidičům s malým množstvím alkoholu v krvi strhávány body. Pokuty ale zůstanou. Zákon vstupuje v platnost 1. srpnem 2011.

Maximální přípustné množství alkoholu v krvi tak, aby řidiči nebyly strženy body, bude nově až 0,3 promile. Za vyšší množství alkoholu bude hrozit sedmibodový trest. Nulová tolerance k alkoholu za volantem ovšem zůstává. Za řízení vozidla pod vlivem alkoholu nebo drogy hrozí řidičům pokuta od 2.500 do 20.000 Kč.

Novela upravuje také některé další části zákona – řidiči například nebudou ztrácet body za překročení rychlosti. Celkový počet bodovaných přestupků se sníží ze současných 44 na 27.

Čtěte také: Řízení pod vlivem alkoholu má být na Slovensku trestným činem

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.