Alkohol v Tunisku jen přes mříže. A výběr jen z 8 druhů

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Tuniská vlajka

Jen několik lahví alkoholu za železnou mříží s malým okýnkem pro výdej. Tak vypadá jediná prodejna v tuniském městě Tabarka s více než 30 tisíci obyvateli. Ve většině supermarketů v Tunisku je prodej alkoholu zcela zakázán.

Pokud si dokážete vychutnávat dobrý alkohol, severoafrické Tunisko nebude zemí, do které byste se chtěli přestěhovat. Stát, jehož obyvatele tvoří z 98 % muslimové, má na výdej alkoholu poměrně přísná opatření. Alkohol je v Islámu oficiálně zakázán, někteří muslimové ale zákaz dodržují podobně jako dívky tradici neposkvrněnosti do uzavření sňatku.

Například na severu Tuniska ve městě Tabarka, kde v sezoně žije více než 30 tisíc lidí, zakoupíte alkohol pouze na jediném místě, a to kromě pátků, kdy je prodej zakázán zcela. Prostor pro zákazníky o rozloze asi 6 m2 je od „skladu“ oddělen železnou mříží, v jejímž středu je malé okénko pro výdej. Nákupní prostor je navíc hlídán ostrahou.

Jediný regál za mříží zeje ze dvou třetin prázdnotou. V počtu vždy několika lahví nabízí jen základní druhy alkoholu, jako je vodka, gin, peprmint nebo boukha [bucha], což je tradiční tuniská pálenka z fíků. Na celosvětově známé značky lihovin zde nenarazíte. Čtěte také:Boukha je tuniská pálenka z fíků. Pije se hlavně míchaná

Jedinými poměrně dostatkovými druhy alkoholu je víno a především pivo, které je ještě vedle regálu umístěno v kartonech. Jedinou místní značkou piva v Tunisku je Celtia. Čtěte také: Tuniské pivo Celtia považují Češi za slabé, alkoholu ale obsahuje jako české „dvanáctky“

Bez alkoholu se většina Tunisanů musí obejít i na společenských oslavách. To ovšem v souvislosti s tím, že například tradiční svatba trvá 3 dny, může pro některé hosty být zároveň úleva.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


4 Replies to “Alkohol v Tunisku jen přes mříže. A výběr jen z 8 druhů”

  1. […] Mícháním přitom údajně kryjí skutečnost, že pijí alkohol – v islámském náboženství, které vyznává 98 % obyvatel země, je konzumace alkoholu oficiálně zakázána. Čtěte také: Alkohol v Tunisku jen přes mříže. A výběr jen z 8 druhů […]

  2. Ohera Josef napsal:

    Je možné někde v ČR sehnat Tuniský alkohol Boukha ??

  3. Filip napsal:

    Take bych si dal, ale ten doporuceny online shop to nema – snad nikdo to nema. Clovek si bude muset zaletet do tunisu

  4. Wilibald napsal:

    Ano byl jsem,zažil jsem a nikdy více.Navíc je tam to pivo docela drahý.(Když už ho člověk najde)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.