Den otevřených dveří Starobrna přivítá návštěvníky první zářijovou sobotu

Přesně v pravé poledne se v sobotu 7. září otevřou brány pivovaru Starobrno. Jako každoročně se první zářijovou sobotu v celém areálu koná Den otevřených dveří. Zatímco vloni se nesl v duchu oslav 140. narozenin pivovaru…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Den otevřených dveří Starobrno

Přesně v pravé poledne se v sobotu 7. září otevřou brány pivovaru Starobrno. Jako každoročně se první zářijovou sobotu v celém areálu koná Den otevřených dveří.

Zatímco vloni se nesl v duchu oslav 140. narozenin pivovaru, letos se v hlavní roli představí nový půllitr: Škopek. Čtěte také: Starobrno mění pivní půllitry. Navrhl je světový designér Rony Plesl

Svou popularitou už Den otevřených dveří dávno překročil hranice jihomoravské metropole, takže se na něj sjíždějí příznivci z celé jižní Moravy. Poslechnout si muziku v podání předních českých kapel a dát si nepasterizované Starobrno vloni přišlo celkem 14.000 lidí, kteří vypili 208 hektolitrů pěnivého moku. Vstup na akci je jako každý rok zdarma.

Koncerty na dvou pódiích

Den jako stvořený pro Škopek. Také tak by mohla znít letošní pozvánka na populární akci, při které nebudou chybět ani hokejisté brněnské Komety a překvapení s nimi spojené. Lákavý program odstartuje ve 13.00 hodin a bude probíhat na dvou pódiích, na spodním i horním nádvoří pivovaru. Všichni návštěvníci se jako každoročně mohou těšit na koncerty předních českých hudebních skupin. V průběhu odpoledne a večera se tak představí skupiny Mandrage, Eddie Stoilow, Wohnout, Peter Bič Project a tečku za programem udělají hudebníci z hvězdné kapely Kryštof.

Čtyři druhy Starobrna

Na Den otevřených dveří se ale chodí především na dobré pivo. I letos si všichni mohou vybírat z celého portfolia starobrněnských piv – k dispozici budou mít Ležák, Medium, Starobrno Tradiční i nefiltrované pivo.

„Abychom každoroční nápor u výčepů zvládli a lidé nemuseli čekat ve frontách, budeme vedle klasických kohoutů používat také rychlovýčepy, které se nám velmi osvědčily už v loňském roce. Ty umožní čepování piva jednou tak rychle, navíc při zachování jeho skvělé kvality. Obsluha šetří čas i tím, že nemusí přerážet sudy,“ konstatovala manažerka Silvie Jacquesová, která má za pivovar organizaci celé akce na starosti. Pivo se bude čepovat celkem ze 150 kohoutů. Dostatek bude i jídla, které se k pivu dobře hodí: guláš, klobásky, grilovaná masa a další dobroty.

Zvýhodněné prohlídky

Po celé odpoledne budou zaměstnanci pivovaru za zvýhodněné vstupné provádět výrobními prostory pivovaru. Den otevřených dveří, který každoročně symbolicky uzavírá hlavní pivovarskou sezonu, skončí ohňostrojem na Mendlově náměstí.

Čtěte také: Staré půllitry Starobrna utvoří Pulihráška: skleněnou kouli, která ozdobí Brno

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.