K vínu zakousněte sýr. Víme, jaký zvolit

Jistě se vám to již stalo – rozhodli jste se udělat si pěkný večer s láhví vína, ale nevěděli jste, co k němu přikusovat. Jaký sýr se k jakému vínu nejvíce hodí? Vaše dilema velmi snadno vyřešíme…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Sýr

Jistě se vám to již stalo – rozhodli jste se udělat si pěkný večer s láhví vína, ale nevěděli jste, co k němu přikusovat. Jaký sýr se k jakému vínu nejvíce hodí? Vaše dilema velmi snadno vyřešíme – přinášíme vám přehled sýrů rozdělených podle toho, k jakému vínu jsou nejvhodnější.

Čtěte také: Jak poznat kvalitní víno v 5 krocích

K červenému vínu goudu nebo parmezán

Nejprve se rozhodněte, jaké červené víno budete pít. K červenému vínu plné chuti se hodí především tučné sýry, například gouda. Ovšem k ovocným červeným vínům je lepší přikusovat tvrdé sýry, jako je parmezán nebo polotvrdé sýry, jako je například eidam. Kozí sýry si vychutnávejte s lehkým červeným vínem. Pokud nemáte sýry příliš v oblibě, můžete sáhnout po olivách. Specialitou jsou ty plněné paprikou.

Bílé víno doplní camembert či brynza

U bílých vín je rovněž důležité klást důraz na to, jaký typ zrovna pijete. Pokud se jedná o suché bílé víno, skvěle se k němu hodí zrající sýr s bílou plísní – hermelín nebo camembert. K jemnému bílému vínu naopak přikousněte nějaký měkký sýr, například smetanový sýr nebo brynzu. Jestli však nejste milovníkem sýrů, můžete zvolit třeba olivy plněné lososem nebo mandlemi.

K růžovému vínu zkuste smetanový sýr

Co se týče růžových vín, jedná se o lehká a svěží vína, která je možné pít i samotná. Pokud však chcete k růžovému vínu přikousnout nějakou dobrotu, zvolte něco, co se hodí i k lehkým bílým vínům. Vhodný je tedy například smetanový sýr. Sladká růžová vína také perfektně doplní nějaký výborný sladký dezert.

Čtěte také: Hermelín skvěle sedne k vínu a pivu

-val-

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


One Reply to “K vínu zakousněte sýr. Víme, jaký zvolit”

  1. […] Čtěte také: K vínu zakousněte sýr. Víme, jaký zvolit […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.