Ostravar chystá na sobotu den otevřených dveří. V rámci oslav 115. výročí

V rámci oslav 115. narozenin otevře v sobotu 17. listopadu pivovar Ostravar své brány veřejnosti. Návštěvníci si mohou prohlédnout pivovar, pivovarské muzeum i…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  
Pivovar Ostravar

Pivovar Ostravar

V rámci oslav 115. narozenin otevře v sobotu 17. listopadu pivovar Ostravar své brány veřejnosti. Návštěvníci si mohou prohlédnout pivovar, pivovarské muzeum i absolvovat Pivovarskou školu, kde se naučí mj. také správně čepovat a podávat pivo.

Vstup na všechny akce je zdarma a všichni příchozí obdrží jako dárek narozeninové tričko „115 let zkušeností ničím nenahradíš.“ Jedinou podmínkou návštěvy pivovaru je věk nad 18 let a rezervace účasti na webu www.ostravar.cz.

Čtěte také: Pivo se v Ostravaru vaří již 115 let. Jaká je jeho historie?

Exkurze pivovarem

Při návštěvě pivovaru se návštěvníci mohou seznámit s jedinečným způsobem vaření piva technologií varna-spilka-sklep. Exkurzní trasa v sobotu začne na varně, která je považována za srdce pivovaru, a přes ležácký sklep, stáčírny sudů a stáčírnu lahví povede až do Pivovarského muzea na staré varně, kde budou moci návštěvníci ochutnat narozeninový speciál Ostravar STO15°. Čtěte také: Ostravarský pivní speciál STO15° má úspěch. Pivovar navařil další várku

Pivovarská škola

Velkou atrakcí dne otevřených dveří bude také pivovarská škola. „Přestože se my Češi a Moraváci považujeme za znalce piva, málokdo dokáže přesně popsat, jak se ve skutečnosti pivo vaří,“ zmínil Libor Vávra, lektor pivovarské školy a obchodní sládek v jedné osobě. „Během šedesáti minut našim studentům vše vysvětlíme a navíc všechny naučíme správně čepovat a podávat pivo. Díky této dovednosti mohou účastníci pivovarské školy mimo jiné posoudit kvalitu piva ve své oblíbené hospodě či restauraci,“ vysvětlil Libor Vávra.

Den otevřených dveří Ostravaru je vyvrcholením letošních oslav 115. výročí založení pivovaru. Ty si pivovar průběžně připomíná po celý rok. K výročí take navařil narozeninový speciál Ostravar STO15°, který bude distribuovat do konce roku Tak dlouhou tradicí jako Ostravar se na severní Moravě nemůže pochlubit žádný jiný fungující pivovar.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.