Pivovar Protivín dominuje na Českém pivním festivalu. Jaký je a co nabízí?

Pivo se v protivínském pivovaru vaří od první poloviny 16. století. V roce 1711 přešel pivovar na více než dvě stě let do vlastnictví šlechtického rodu Schwarzenbergů. A právě za éry Schwarzenbergů…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Platan

Pivo se v protivínském pivovaru vaří od první poloviny 16. století. V roce 1711 přešel pivovar na více než dvě stě let do vlastnictví šlechtického rodu Schwarzenbergů. A právě za éry Schwarzenbergů byla v pivovaru vybudována překrásná varna s měděnými kotli, včetně atypické mladinové pánve ve
tvaru čtverce, ve kterých se pivo vaří dodnes.

Nejznámějším pivem, které pivovar vyrábí, je Platan. Tento název se poprvé použil v roce 1973 pro 11% světlý ležák. Inspirací k tomu byla trojřadá platanová alej, lemující cestu do pivovaru. Protivínský pivovar vaří 11 druhů piv (např. Lobkowicz Premium, Lobkowicz Premium Nealko, Schwarzenberg světlý ležák nebo Merlin). Při jejich výrobě se používá velmi kvalitní voda z artéských studní, která i bez úprav odpovídá požadavkům na vodu kojeneckou.

Pivovar Protivín je jedním z 5 hlavních pivovarů Českého pivního festivalu 2013 – čtěte o dalších: Pivovar Vysoký Chlumec, Pivovar Rychtář, Pivovar Klášter, Pivovar Jihlava.

Čtěte také: Začal Český pivní festival, největší oslava piva v zemi

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


4 Replies to “Pivovar Protivín dominuje na Českém pivním festivalu. Jaký je a co nabízí?”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.