Top 5 horkých alkoholických nápojů — svařák, punč, grog a další

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Čím se během zimy hahřát a ještě k tomu zlepšit náladu? Inspirujte se žebříčkem nejpopulárnějších horkých alkoholických nápojů, které se perfektně hodí pro chladné zimní večery:

1. Svařák

Svařák neboli svařené víno

Svařák neboli svařené víno — zcela nejoblíbenější horký alkoholický nápoj, který Vás zahřeje během mrazivého počasí — jak venku, tak doma. Svařák je tvořen nejčastěji kombinací červeného (popř. i bílého) vína, ochuceného nejlépe pomerančovou a citronovou kúrou, hřebíčkem, skořicí, badyánem, kardamomem a doslazeného cukrem (či jiným sladidlem) dle libosti.

Svařák během adventu pije více než polovina lidí (z těch, kteří alkohol pijí alespoň příležitostně), vyplývá z průzkumu společnosti Nielsen Admosphere.

Čtěte více: Svařené víno zbaví tělo chladu

2. Punč

Punč

Druhý nejpopulárnější horký alkoholický nápoj, tvořený typicky kombinací alkoholu, cukru, citrónu, vody a čaje či koření.

Punč si během adventu dopřeje asi třetina lidí (z těch, kteří alkohol pijí aspoň příležitostně), vyplývá z téhož průzkumu.

Čtěte více: Horký punč je oblíbenou zimní pochoutkou. Pochází z Indie

3. Grog

Grog

Třetí nejoblíbenější horký alkoholický nápoj, skládající se nejčastěji z rumu a horké vody. Existují i další varianty grogu, v nichž je místo rumu využita griotka, whisky či další alkoholické nápoje.

Grog během adventu ochutná asi čtvrtina lidí (z těch, kteří alkohol pijí aspoň příležitostně), uvedl tentýž průzkum.

Čtěte více: Grog zahřeje v chladných dnech. Nemusí být jen z rumu

Dalšími horkými alkoholickými nápoji, oblíbenými v Česku během zimy, jsou:

4. Horká medovina

Čtěte více: Horká medovina zahřeje v chladných zimních dnech. Vyzkoušejte ji

5. Horké jablko, hruška nebo brusinka s alkoholem


Oblíbené v zahraničí — Bombardino a další

Nejen my Češi (a Slováci) rádi popíjíme horké alkoholické nápoje — v zahraničí mají také své zimní pochoutky, které byste neměli přehlédnout. K nejvyhlášenějším — a populárním nejen na vánočních trzích a horských střediscích, ale i mezi místními v teple domova — patří:

  • italské Bombardino — kombinace alkoholického nápoje Advocaat nebo velmi podobného vaječného likéru a brandy (půl na půl), ozdobeno navrchu šlehačkou,
  • italské Kalimero (Calimero) — podobné Bombardinu, jen je do nápoje navíc přidána káva (espresso),
  • rakouské Jägertee — kombinace silného aromatického rumu Stroh s černým čajem,
  • skandinávský Glög — podobný svařáku, ale navíc je přidán panák vodky.

Chete naopak zkusit netradiční zimní horké alkoholické nápoje? Čtěte více: Horké alkoholické nápoje, které by vás nenapadly

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Comments are closed.