Pitím piva k lepšímu zdraví – 3. část

Pivo v mírném množství neškodí, shodují se všichni odborníci – a  co víc, pivo dokonce v umírněném množství zdravotně skutečně prospívá.
Pivo je ideální nápoj pro prevenci osteoporózy…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Muž s pivem

Pivo v mírném množství neškodí, shodují se všichni odborníci – a  co víc, pivo dokonce v umírněném množství zdravotně skutečně prospívá.

Čtěte předchozí část: Pitím piva k lepšímu zdraví – 2. část

Pivo jako univerzální „lék“

V pivu obsažené vitamíny skupiny B brání vzniku kožních poruch nebo vývojových vad. Pivo je ideální nápoj pro prevenci osteoporózy. Za silné kosti můžeme vděčit jinak poměrně vzácnému křemíku, který se v pivu nachází ve snadno vstřebatelné formě. Pivo má také, vzhledem k obsahu cukru možná překvapivě, pozitivní vliv při určitých formách cukrovky, konkrétně obávané cukrovky 2. typu, tzv. stařecké. Mírné pití piva staršími osobami je rovněž spojováno s nižším výskytem demence. Ano, dodáváme rovnou: jde o to, po kolika půllitrech. Někdy je to přesně naopak. A tak bychom mohli pokračovat ještě dlouho.

Pivo pijte, ale s mírou

Zmínit v souvislosti s umírněnou konzumací piva pozitivní účinky laxativní (tedy proti zácpě) nebo sedativní (proti nespavosti) je skoro zbytečné. Stejně jako hovořit o schopnosti piva odbourávat napětí a stres. Nezapomeňte také na obvyklá pravidla zodpovědného pití – nepijte, pokud se chystáte usednout za volant nebo pokud jste nemocní. Ze studeného piva se sice díky působení CO2 nenachladíte, oslabenému organismu ale v žádném případě nesvědčí. Nepijte na lačno a dodržujte pitný režim, jakkoliv to u pití piva může znít komicky. Pravidelné doplňování tekutin při pití alkoholu, který odvodňuje, do jisté míry zmírní příznaky kocoviny. Čtěte více: Co je kocovina a jak na ni vyzrát?

Na dodržování střídmého pití piva upozorňují také organizátoři pivních akcí, na nichž je snadné přiměřené množství překročit. Největší pivní akcí u nás je Český pivní festival, který probíhá 17 dní v řadě tradičně v Praze.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


2 Replies to “Pitím piva k lepšímu zdraví – 3. část”

  1. […] Čtěte další část: Pitím piva k lepšímu zdraví – 3. část ▼ INZERCE […]

  2. […] také: Pitím piva k lepšímu zdraví – 1. část Pitím piva k lepšímu zdraví – 2. část Pitím piva k lepšímu zdraví – 3. část ▼ […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.