Pivovar Zubr představuje nové ovocné pivo s příchutí Yuzu & Limety

S ovocnými pivy s nižším obsahem alkoholu se tento rok v Česku roztrhl pytel. Loňského úspěchu první vlašťovky z tohoto nově vznikajícího segmentu – Staropramen Cool Lemonu…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Pivo

S ovocnými pivy s nižším obsahem alkoholu se tento rok v Česku roztrhl pytel. Loňského úspěchu první vlašťovky tohoto nově vznikajícího segmentu – Staropramen Cool Lemonu – se chytily další pivovary a v minulých týdnech hned několik z nich představilo svoje novinky. Mezi nimi nechybí Gambrinus, Zlatopramen, Černá Hora a ani např. Staropramen, který vedle svého „Cool Lemonu“ na trh nově uvedl také grepovou variantu.

Nový druh nápojů je obvykle tvořen kombinací světlého výčepního piva a ovocné šťávy. Zatím posledním pivovarem, který svůj nízkoalkoholický pivní nápoj představil, je Zubr.

Čtěte také:
Novinkou mezi ovocnými pivy je Refresh od Černé Hory
Zlatopramen má novinky: Radler citrón a Radler pomeranč se zázvorem
Gambrinus novými pivními ovocnými nápoji konkuruje Staropramenu Cool

Ovocný pivní nápoj i od Zubra

Z plnící linky pivovaru Zubr právě sjíždějí první sudy naplněné ochuceným pivem. Jde o absolutní novinku v sortimentu značky, charakteristickou nízkým obsahem alkoholu (2 %) a především exotickou chutí Yuzu & Limety. Vybrali si ji sami konzumenti při testování a dolaďování charakteru ochuceného Zubra. Yuzu je japonský citrusový plod s mimořádně osvěžující chutí a lahodným aroma.

„Nechtěli jsme jít cestou pivní limonády a dlouho jsme hledali příchuť, která by podtrhla vlastní chuť piva a to se povedlo,“ komentovala vývoj produktu Nataša Rousková, sládková pivovaru Zubr.

Pivo se štávou z Yuzu & Limety

„Jde o pivní nápoj s lákavou osvěžující chutí, ideální pro letní pití. Jeho další výhodou je nízký obsah alkoholu a přirozené nasycení oxidem uhličitým,“ řekl Petr Hermély z marketingu pivovaru Zubr. Technologie výroby této novinky se zásadně neliší od klasicky vyráběného piva, do kterého se po ukončení zrání přidává ovocná složka. Načepované pivo chrání bílá hustá pěna v kontrastu se zlatou opaleskující barvou. Orientaci v nabídce usnadní i jeho výrazná etiketa s grafikou exotického ovoce.

Zubr Yuzu & Limeta bude konzumentům k dispozici ve všech typech balení – sudech, skleněných NRW lahvích, PET lahvích s objemem 1,5 l a plechovkách.

Zubr netradičně s exotickým Yuzu

Zubr jako první dává pivu příchuť exotiky. Dosud byl totiž s pivem spojován nejčastěji citron, pomeranč nebo různé druhy tuzemského ovoce. Yuzu je malý citrusový plod, u nás takřka neznámý, který roste na plantážích především v Japonsku a je využívaný v potravinářském průmyslu na celém světě.

V rámci projektu „Léto s chutí Yuzu“ připravuje Zubr sérii ochutnávek nového produktu nejen v místech prodeje, ale také na koupalištích, festivalech a výletních místech.

Kombinace ovocné šťávy a piva nezůstává jen u toho alkoholického. Nejoblíbenější české nealkoholické pivo Birell bude nově k dostání v kombinaci s ovocnou šťávou také. Čtěte také: Nealko pivo Birell přichází s ovocnou příchutí Limetka & Malina

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


3 Replies to “Pivovar Zubr představuje nové ovocné pivo s příchutí Yuzu & Limety”

 1. PAVLA napsal:

  PIVO JE VYBORNE,ZUBR YUZU A LIMETKA

 2. milda napsal:

  Dnes jsme si ho dali v Uničově na čepu. Super ovocná a osvěžující chuť!!!
  Chtěli by jsme si koupit originální a graficky velice zdařilé sklenice na toto pivo.
  Super! Jen to chce markentingově více zveřejnit! Za nás určitě 1-ka!!!!

 3. Eva Ducháčková napsal:

  ovocné pivo s příchutí Yuzu a limeta je překvapivě dobré,není přeslazené ani příliš hořké,opravdu musím pochválit. Přijde k chuti nejen v letním období.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.