Staropramen změnil recepturu „Cool Lemonu“. Přidal umělá sladidla


Staropramen Cool Lemon

Staropramen Cool Lemon v plechovce

Bloger Petr Hrubec si všiml změny receptury trháku loňské letní sezóny a upozornil na to, že pivovar začal do svého výrobku nově přidávat umělá sladidla. Staropramen se brání, že jde o nezávadné látky snižující kalorickou hodnotu ovocného piva.

„Lemon je výbornej, ale nechápu, proč jste do grepu narvali umělý sladidla. To nevíte, že aspartam způsobuje rakovinu? Ty sladidla jsou z toho navíc hodně cítit,“ vzkázal zákazník Petr Hrubec pivovaru na jeho facebookové stránce.

Oproti minulému roku, se totiž Staropramen rozhodl pozměnit recepturu a přidal do ní nové látky, jako například aspartam, cyklamát sodný nebo sacharin. Právě aspartam má podle některých názorů neblahé účinky na lidský organismus.

Čtěte také: Staropramen Cool Lemon není radler. Místo limonády používá džus

Staropramen: Snižujeme kalorickou hodnotu

Staropramen téměř po měsíci na poznámku svého zákazníka reagoval. „V našich pivech s ovocnou příchutí a nízkým alkoholem jsme se rozhodli částečně nahradit cukry náhradními neenergetickými sladidly, čímž snižujeme jejich celkovou kalorickou hodnotu o 20 %,“ vysvětlil správce profilu Staropramen Cool Lemon na facebookových stránkách s tím, že tento atribut je důležitý pro mladé spotřebitele a ženy. Staropramen navíc vylučuje, že je aspartam zdraví nebezpečný.

„Nikdy bychom při výrobě našeho piva nepoužili látku, která by měla mít negativní dopad na spotřebitele. Použitá sladidla patří samozřejmě mezi sladidla povolená naší legislativou,“ argumentoval zástupce pivovaru, což zákazníka Petra Hrubce nijak nepřesvědčilo. „Nehodlám se s vámi hádat, každý ví, že umělá sladidla jsou pro organizmus špatná a argumentovat tím, že je to legislativně v pořádku?! To pití alkoholu a kouření je také, přitom ničivé účinky na organizmus jsou zcela zřejmé,“ napsal znepokojený zákazník, ale další reakce pivovaru už se na stránce nedočkal.

Novinkou Staropramen Cool Grep

Staropramen nedávno představil novou chuť ze své řady „Staropramen Cool“, je jím grep. Na úspěšné ovocné pivo pivovaru už reagovala konkurence. Pivovar Zlatopramen přišel se svými sladčími radlery, Gambrinus pak přispěl „Řízným citrónem“ a limetkovo-bezinkovým nízkoalkoholickým pivem.

Čtěte také:
Přichází Staropramen Cool Grep. Doplní oblíbený Cool Lemon
Zlatopramen má novinky: Radler citrón a Radler pomeranč se zázvorem
Gambrinus novými pivními ovocnými nápoji konkuruje Staropramenu Cool

-les-